Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Siber saldırı ‘güvenilir’ tehdit

  • Listed: 16 Nisan 2018 15:32

Adana Escort İlan Açıklaması

Oldukça sıradışı bir konuşmada GCHQ direktörü Iain Lobban, Britanya’nın gelecekteki ekonomik refahının siber saldırıya karşı etkili savunma geliştirmeye bağlı olduğunu söyledi.
Salı gecesi Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü’yle yaptığı konuşmada, internetin muazzam büyümesinin hem düşman devletler hem de suçlular tarafından saldırıya yönelik yeni fırsatların açıldığını söyledi.
Gelecek hafta yayınlanacak olan Stratejik Savunma ve Güvenlik İncelemesi ile birlikte Lobban, hükümeti ve telekomünikasyon sektörünü bir araya getiren “bütüncül bir yaklaşım” çağrısında bulundu.
“Bu, sahtekarlar için dar bir güvenlik konusu değil – bütünsel bir tepki talep eden geniş bir ekonomik sorun” dedi. “Temel olarak, siber hak elde etmek, Birleşik Krallık’ın devam eden ekonomik refahını mümkün kılıyor. Gelişmek için, bilgi ekonomisinin, yaratıcı ve yüksek teknolojili sektör sektörlerinin kalbi olan fikri mülkiyeti sömürmekten korumak gerekiyor. Onun bütünlüğünü korumak gerekiyor. finansal ve ticari hizmetler. ”
GCHQ daha çok elektronik istihbarat toplantısı ile ilişkilendirilirken, Bay Lobban da “bilgi güvencesi” olarak adlandırılan bir güvenlik rolünün olduğunu vurguladı.
İnternetin “solucanları” nın neden olduğu hükümet bilgisayar sistemlerine “ciddi bir şekilde zarar verdiğini” görmüşlerdir – her ikisi de kasıtlı olarak hedeflenenler ve diğerleri yanlışlıkla seçilmiştir.
Her ay 1,000’inin kasten hedef aldığı hükümet ağları üzerinde 20.000’den fazla “kötü amaçlı” e-posta vardı. Fikri mülkiyet hırsızlığı ise “büyük çapta” gerçekleşti – bazıları da ulusal güvenlikle ilgili.
Çevrimiçi olarak hükümet hizmetlerinin daha fazla kullanılması – çevrimiçi olarak işlenmekte olan vergi ve sosyal yardım ödemelerinde 100 milyar poundun üzerinde bir umuduyla – sadece güvenlik sorununa eklenmiştir.
“Cyberspace, hem devletler hem de suçlu aktörler için casusluk oyununa giriş için çubuğu indiriyor” dedi. “Cyberspace her gün, her saat, her dakika, her saniyeye itiraz ediyor. Bunu, dünya çapındaki sistemlere nüfuz etmek için dakikalarca süren sanal siber girişimlerin kendi operasyon merkezindeki ekranlardan alabiliyorum.”

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.