Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Sağlık: Günde iki fincan çay heart kalp hastalığını azaltır ‘

  • Listed: 16 Nisan 2018 13:30

Adana Escort İlan Açıklaması

Çay – yeşil ya da siyah – yeni araştırmaya göre vücudun sağlığı artırıcı flavonoidleri artırır ve kalp hastalığının tehlikesini yüzde 11 azaltır.
EXPRESS TEKLİF: ÜCRETSİZ £ 15 İADEDE BULUN!
Her iki çeşit de doğal olarak bir çok gıdada bulunan ve çayda özellikle güçlü olan antioksidanlarla doludur – vücutta biriken ve hücrelere zarar veren zararlı moleküllere karşı direnç sunar.
Bazı çalışmalarda, çayın sağlıklı antioksidan özellikleri ve yüksek flavonoid içeriği ile bazı kanserlerin yanı sıra kalp hastalıkları riskini de azaltmıştır.
Bir fincan çay, 150-200mg flavonoid içerir ve iki tanesi, beş porsiyon sebze veya iki elma yiyen birçok antioksidan sağlar.

    Avustralyalı araştırmacılar tarafından yayınlanan inceleme, siyah çayın flavonoid içeriğinin yeşil çayınkiyle eşit olduğunu göstermektedir. Çay Danışmanı Panelinden Dr. Catherine Hood şunları söyledi: “Bu yeni inceleme, çay tüketiminin kardiyovasküler hastalık riskini azalttığına dair daha fazla kanıt sunmaktadır.”
İngiliz Kalp Vakfı için kıdemli diyetisyen Victoria Taylor şunları söyledi: “Bu derlemede bazı bulguları doğrulamak için daha fazla araştırma yapılması gerekiyor.
“O zamana kadar, ılımlı çay içmenin iyi olduğunu ve kalbin sağlıklı kalmasına yardımcı olabileceğini düşünüyor. Ancak, bir kupanın sizi zayıf bir diyet veya yaşam tarzının etkilerinden koruyamayacağını unutmayın. ”

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.