Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Öğrenciler bir derece almak için borç ömür boyu

  • Listed: 16 Nisan 2018 15:25

Adana Escort İlan Açıklaması

Bakanlar, çabalayan sınıflara bir başka finansal darbe daha yüksek eğitim ücretleri ve yıllık geri ödeme mezunlarının en çok geri ödeyeceği anlamına gelecek yürüyüş geri ödemelerine ilişkin yıllık tavanı sona erdirmek için teklifleri kabul etti.
Yıllık lisans kurs ücretinin £ 12,000’e kadar çıkması bekleniyorsa, öğrenciler üniversite masraflarını üst üste £ 36,000’den fazla borçla bırakabilirler.
EXPRESS TEKLİF: ÜCRETSİZ £ 15 İADEDE BULUN!
Yaşam maliyetinin önemli ölçüde yüksek olduğu Londra’da, yıllık 12.000 £ ücretle karşı karşıya kalan öğrenciler yaklaşık 90.000 £ ‘luk bir borçla mezun olacaklar.
Geçen gece uzmanlar, üniversitedeki iki çocuğu olan tipik bir ortalama kazançlı ailenin her çocuk için 50.000 £ civarında bir fatura ile karşı karşıya kalacağı konusunda uyardı.

    Mezunlar, gelirleri 21.000 £ ‘ya ulaşıncaya kadar parayı geri ödemeye başlamayacak ve yılda £ 25.000 kazananlar için geri ödemeler haftada 7 £ olacak.
Ama yılda 60.000 sterlin kazananlar, haftada 68 sterlin ödemek zorunda kalacaklar ve korkularını arttırarak iş hayatlarının çoğunda bir borç yüküyle karşı karşıya kalacaklar. Eleştirmenler hareketi “sıradan aileler için uygun bir üniversite diploması için tabuttaki son çivi” olarak tanımladılar.
Üniversite ve Kolej Birliği’nden Sally Hunt, “Gerçek şu ki bu fiyat etiketi en yetenekli genç insanlarımızın birçoğunu kapatacak ve üniversiteyi bir kez daha varlıklı bir şekilde koruyacak” dedi.
Öneriler dün bir önceki İşçi Partisi hükümetinin yüksek öğrenim fonlarını elden geçirmesi için atanan eski BP şefi Lord Browne tarafından bir raporda ileri sürüldü.

    Lord Browne, düşük gelirli geçmişlerden gelen gençlerin destek ödenekleriyle üniversiteye gidebilmelerini ve mezunların 21.000 £ ‘dan düşük maaşlı işyerlerine geri ödeme yapabilmelerini sağlayacak tedbirler önermiştir.
En düşük yüzde 20’lik oranın mevcut sistemden daha azını ödeyeceği anlamına geliyor. Fakat aynı zamanda orta sınıf mezunlarının yüksek gelirli olanlardan çok daha fazla para ödeyecekleri anlamına da gelecektir.
Öğrenci kredilerinden alınan artan faiz, borçlarını daha hızlı ödeyecek daha yüksek ücretler ödeyerek daha fazla borç alan orta gelirli mezunlara yol açacaktır. Şansölye George Osborne’un yüksek oranlı gelir vergisi mükellefleri için Çocuk Yardımı’nı iptal etme kararını takiben, hareket, “sıkılmış orta sınıflar” olarak adlandırılan sözlerin, Hükümet’in borçlarını azaltmak için sürücüdeki kemer sıkma önlemlerinin ağırlığını taşıdığı yönündeki öfkeyi artırmaya mahkumdur. dağ.

    Ulusal Öğrenci Birliği başkanı Aaron Porter şunları söyledi: “Öğrenciler ve ailelerinin yüksek ücretlerden kazanacakları tek şey daha yüksek borçlar olacaktır. Şu anda bu tutamı hissedenler, yüksek ücret almak isteyen üniversitelerden böyle bir kumar oynamanın ve yüz yüze kalmaya gönüllü olmayacaklar. ”
Lord Browne’un önerdiği gibi: mevcut £ 3,290 yıllık tavanı öğrenim harçlarına harcıyor ve üniversitelerin kendi fiyatlarını belirlemelerine izin veriyor; mezunların ücretlerini 15.000 £ ‘dan 21.000 £’ a geri ödemeye başladıkları maaş eşiğini yükseltmek; Orta ve yüksek kazançlı mezunlar için faiz oranlarını yükseltmek.Lord Browne şunları söyledi: “Bu planlar altında, üniversiteler ücretlerini değiştirmeye başlayabilirler ancak üniversiteyi seçip seçmediklerini öğrencilere bırakacaklar” dedi.

    Dün gece eleştiriler yoğunlaştı. Sutton Trust eğitim kurumunun başkanı Sir Peter Lampl şunları söyledi: “Tehlike, en prestijli üniversite dersleri için daha yüksek ücretlerin, onları en ayrıcalıklı hale getirmelerini sağlayacak.” Dedi. İş Sekreteri Vince Cable dün, milletvekillerine koalisyon hükümetinin Lord Browne’ın önerilerini toplu olarak kabul et.
Dedi ki: “Kendi partim sürekli olarak mezun katkılarına karşı çıktı ama bu mevcut ekonomik ortamda politikanın artık mümkün olmadığını kabul ediyoruz.”

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.