Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

‘Kusursuz’ mayın kurtarma yaklaşıyor

  • Listed: 16 Nisan 2018 15:28

Adana Escort İlan Açıklaması

Perşembe günü erken saatlerde, en zayıf ve en çirkin olanlar da dahil olmak üzere 33 madenciden 29’u özgürlüğe çekildi ve yetkililer herkesi gece yarısı yerel saatlerine kadar getirebileceklerini söylediler.
Öldükleri korkulduğu iki hafta da dahil olmak üzere yeraltından 69 gün sonra, erkekler coşkulu Şilili’nin şereflerine ve transfekslenmiş bir dünyanın gözlerinden önce ortaya çıktı.
Operasyon gün geçtikçe hız aldı, ama her madenci kurtarıcılardan aynı heyecan verici alkışlarla karşılandı. “Hayata hoşgeldin,” dedi Başkan Sebastian Pinera, 15. madenciden Victor Segvia’ya. Üstünlüklerin olduğu bir günde, abartılı görünmüyordu.
Onlar çektikleri ve şöhret ve iş sunmak için kesin olarak merak eden bir dünyaya yeniden katıldılar. Önceden hayal bile edilemeyen zenginlikler hayatlarını, Â £ 1,000 ‘ın üzerinde bir ay boyunca istikrarsız altın ve bakır madenine girme riskiyle karşı karşıya bırakan insanları bekliyordu.
Madenciler, Phoenix – 13ft boyunda, ancak omuzlarından çok daha geniş ve Şili bayrağının beyaz, mavi ve kırmızılarına boyanmış bir kapsülün içinde yumuşak bir yükseliş yaptılar. Ara sıra sıkışmış bir kapı vardı ve tekerleklerinin en az bir kez yağlanması gerekiyordu, ama tam olarak planlandığı gibi çalıştı.
Çarşamba, İngiliz saati ve bazen her 25 dakikada bir erken saatlerde başlayarak, hazne, 5 Ağustos’ta 700.000 ton kaya çöktüğü ve erkekleri gömdüğü yaklaşık yarım mil düştü.
Aşağı ve yukarı, aşağı ve yukarı giderken, kurtarma kapsülü 2.041ft kaçış milinin içinde, yetkililerin beklediği kadar fazla dönmüyordu ve daha hızlı yolculuklara izin veriyordu.
Son adamın, liderlerin, ilk iki buçuk hafta dış temas olmaksızın katlanmasına yardım etmekle övgüye layık görülen, kayma ustabaşı Luis Urzua olması bekleniyordu. Erkekler, kurtarıcıların daha fazla yiyecek göndermek için dar bir delik deliğine ulaşmasından önce geçen 48 saat değerinde iadeler yaptılar.
Kayıtlı tarihte hiç kimse, uzun süre mahsur kalan yeraltı olduğu için hayatta kalmadı. İlk 17 gün boyunca hiç kimse hayatta olup olmadığını bilmiyordu. Takip eden haftalarda, dünya onların dayanıklılığı ve birliği tarafından büyülendi.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.