Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Google rüzgar projesine yatırım yapmak

  • Listed: 16 Nisan 2018 15:29

Adana Escort İlan Açıklaması

Atlantik Rüzgar Bağlantısı projesi, Virginia’dan New Jersey’e 20 km. Projenin ilk aşaması, yaklaşık 500 bin konutu idare edecek kadar 2,000 megavat rüzgar enerjisi sağlayabilecektir.
Rüzgar türbinleri projenin bir parçası değildir. Bunun yerine, şirketler, geliştiricilerin deniz tabanını, rüzgar enerjisini kıyıya ulaştırabilecek elektrik kablolarıyla kaplamanın maliyetini düşürerek, kıyı boyunca açık deniz rüzgâr çiftlikleri inşa etmeye başlayacaklarını umuyorlar.
İletim kabiliyetinin olmaması, Amerika Birleşik Devletleri’nde rüzgar enerjisi gelişiminin önündeki en büyük engel olmuştur.
Google’ın yeşil iş operasyonları direktörü Rick Needham, “Birden fazla parça bağlantı yerine, bu rüzgar çiftlikleri için rampalarla bir otoyol görevi görecek,” dedi.
ABD sadece Atlantik Kıyısı boyunca esen güçlü rüzgar akımlarına dokunmak için projeler geliştirmeye başlıyor. Şu anda ABD’nin batı kıyısındaki sularda faaliyet gösteren rüzgâr türbinleri bulunmamakta ve bu ayın başlarında on yıl süren bir savaştan sonra Massachusetts’e kontrat verilmiştir. Ama inşaat devam edince inşaat iki yıl sürecek.
Google’ın yanı sıra, yatırım firması Good Energies, Japon sanayi şirketi Marubeni ve Maryland iletim şirketi Trans-Elect projede yer alıyor.
Bay Needham, projeye birleşik ilk yatırımın on milyonlarca dolarlık bir yatırımla gerçekleştiğini söyledi.
Trans-Elektromekan CEO’su Robert L Mitchell, ilk etabın 1,8 milyar dolar (1,14 milyar pound) mal olacağını ve New Jersey’den Delaware’e federal sularda 150 mil koştuğunu söyledi. O aşama, 2016 başlarında tamamlanacak dedi.
Google ve İyi Enerjilerin her biri projenin% 37,5’ine sahip olacak ve Google diğer yatırımcıları bulmayı planladığını söyledi. Marubeni yüzde 15’e sahip olacak. Mitchell, Trans-Elect tarafından yönetilen bir grubun kalan yüzde 10’una sahip olacağını söyledi.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.