Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

BAA satış kararı geri alındı

  • Listed: 16 Nisan 2018 15:41

Adana Escort İlan Açıklaması

Geçen yıl Mart ayında, Rekabet Komisyonu (CC), BAA’nın Gatwick ve Stansted havaalanlarını ya da Glasgow ya da Edinburgh’dan birini satması gerektiğine karar verdi.
Ancak BAA, geçtiğimiz Aralık ayında CC’nin Gatwick üzerindeki kararında “belirgin yanlılık” olduğunu tespit eden Rekabet Temyiz Mahkemesi (CAT) ile kararı temyiz etti.
Buna karşılık CC, CAT kararına itiraz etmek için Haziran ayında Temyiz Mahkemesine gitti.
Ve Lord Adalet Maurice Kay, Lord Adalet Yakup ve Lord Adalet Patten Çarşamba günü, KİT’nin “bariz önyargı” bulmakta yanlış olduğuna karar verdi ve Komisyon’un kararını geri getirdi.
Otorite başvurusunu doğrudan yenileyebilmesine rağmen, BAA’nın başvurusunu Yüksek Mahkemeye itiraz etmeyi reddettiler.
BAA, daha önce İngiltere havalimanı mülkiyetine ilişkin uzun bir soruşturma izleyen Mart 2009 CC satma kararından önce bile Gatwick’i satmaya karar vermişti.
Ancak BAA, CC havalimanlarının sorgulama panellerinden Profesör Peter Mozier’in Gatwick’i satın almakla ilgilenen Manchester Airport Group ile bir bağlantısı olduğunu düşünüyordu.
CAT geçtiğimiz Aralık ayında yaptığı açıklamada, BAA’nın Prof Mozier’in rolünün satma kararında “belirgin önyargı” olduğu anlamına geldiği iddiasına katılıyordu. CAT, Prof Mozier’in aslında önyargılı olmadığını söyledi, fakat adil bir insan gerçek bir yanlılık olasılığı olduğu sonucuna varabilirdi.
Geçtiğimiz yıl Gatwick, ABD merkezli yatırım fonu Global Infrastructure Partners’a 1.5 milyar sterlin satıldı.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.